Pijany i bez uprawnień wjechał w ogrodzenie posesji - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Pijany i bez uprawnień wjechał w ogrodzenie posesji

Data publikacji 11.01.2021

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień odpowie 20-latek z gminy Dębowa Kłoda. W Kodeńcu mężczyzna mając ponad promil w organizmie wjechał osobową mazdą w ogrodzenie posesji. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierowca nie tylko jest pod wpływem alkoholu, ale też nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W sobotę około godziny 2:00 w nocy właścicielka jednej z posesji w Kodeńcu, gmina Dębowa Kłoda powiadomiła telefonicznie dyżurnego parczewskiej komendy, że samochód osobowy marki Mazda uderzył w ogrodzenie jej nieruchomości.

Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że kierujący  Mazda, podróżując z pasażerem na prostym odcinku drogi w miejscu nie oświetlonym nie dostosował prędkości do warunków panujących na dodrze, po czym zjechał na pobocze, a następnie wjechał w płot zgłaszającej.  

Okazało się, że samochodem kierował 20-letni mieszkaniec gminy Dębowa Kłoda. Mężczyzna poinformował policjantów, że samochód użyczył mu kolega który z nim jechał. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny potwierdziło przypuszczenia policjantów. Okazało się, że 20-latek ma ponad promil alkoholu w organizmie.

Dalsze czynności mundurowych na miejscu zdarzenia pozwoliły na ustalenie, że mężczyzna nie tylko kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości, ale też w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala celem dalszej hospitalizacji.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny w wysokości 500 złotych.      

starszy sierżant Anna Kopeć