Zabezpieczone “podróbki” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zabezpieczone “podróbki”

Data publikacji 11.01.2021

Ponad 800 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi zabezpieczyli policjanci zamojskiej komendy zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Działania były prowadzone wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urządu Celno-Skarbowego na giełdzie w miejscowości Mokre. Nielegalny asortyment oferowało do sprzedaży dwóch obywateli Bułgarii. Obaj zostali zatrzymani, wkrótce usłyszą zarzuty.

W niedzielę na terenie giełdy w miejscowości Mokre policjanci zamojskiej komendy, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej realizowali wspólne działania z funkcjonariuszami Lubelskiego Urządu Celno-Skarbowego. W ich trakcie ujawnili stoiska handlowe, na których oferowano do sprzedaży podrobioną odzież. Na bluzach, czapkach i kominach, którymi handlowali 41 i 23-letni obywatele Bułgarii widniały zastrzeżone znaki towarowe renomowanych firm.

Podczas niedzielnych działań funkcjonariusze zabezpieczyli łacznie ponad 800 sztuk odzieży, która trafiła do policyjnego depozytu. Zatrzymali również dwóch mężczyzn, którzy oferowali do sprzedaży taki towar.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej handel “podróbkami” jest przestępstwem. Za wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

aspirant Katarzyna Szewczuk