Zachowaj ostrożność na śliskiej drodze! - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zachowaj ostrożność na śliskiej drodze!

Data publikacji 10.01.2021

Obecna pogoda nie sprzyja dobrym warunkom na drodze. Opady deszczu bądź śniegu i ochłodzenie spowodowały, że jezdnie są mokre i śliskie. Nadmierna prędkość, czy brak ostrożności może przyczynić się do kolizji, bądź wypadków. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności!

Policjanci z lubelskiej drogówki oraz komisariatu w Bełżycach interweniowali dziś przed południem w miejscowości Strzeszkowice Duże na krajowej dziewiętnastce. Ze wstępnych ustaleń wynika, ze kierująca peugeotem jadąc od Lublina w kierunku Kraśnika na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i zderzyła się z jadącą z naprzeciwka ciężarową Scanią.

Zdarzenie wyglądało groźnie. W wyniku wypadku kierująca osobówką kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do jednego z lubelskich szpitali. Policjanci ustalili, że oboje kierujący byli trzeźwi. Na czas wykonywanych na miejscu policyjnych czynności ruch na drodze został zablokowany, a później odbywał się wahadłowo.

Obecna pogoda nie sprzyja dobrym warunkom na drodze. Opady deszczu bądź śniegu i ochłodzenie spowodowały, że na drogach panują trudne warunki, jezdnie są mokre i śliskie. Pamiętajmy śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Gwałtowne manewry na mokrej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zachowajmy zatem bezpieczne odległości od poprzedzających pojazdów, zbliżając się do łuków czy zakrętów zmniejszajmy prędkość tak, aby mieć czas na prawidłową reakcję.  Wybierając się w podróż pamiętajmy, by przygotować samochód do drogi, odśnieżone szyby, prawidłowo ustawione światła, dobre zimowe opony z pewnością są gwarantem naszej bezpiecznej jazdy.

podkom. Anna Kamola