Aktualności

Kolejne nowoczesne radiowozy w służbie mieszkańcom Lubelszczyzny

Data publikacji 31.12.2020

Kolejne nowoczesne, ekonomiczne i przyjazne środowisku radiowozy zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Zakup nieoznakowanych radiowozów hybrydowych marki BMW 330e xDrive dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Wkrótce radiowozy trafią do funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, którzy już korzystają z dwóch elektrycznych radiowozów marki Kia e-Niro. Natomiast dzięki wsparciu lokalnych samorządów dwa nieoznakowane radiowozy BMW 330i xDrive trafi do policjantów z Chełma i Kraśnika.

Nowoczesne radiowozy marki BMW

Flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zasiliły właśnie nowoczesne i ekonomiczne, a przede wszystkim przyjazne środowisku hybrydowe radiowozy. Są to dwa nieoznakowane pojazdy marki BMW 330e xDrive plug-in. Są to kolejne ekologiczne radiowozy w naszym garnizonie. W połowie października flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zasiliły elektryczne radiowozy marki Kia e-Niro. Były to pierwsze tego typu radiowozy w naszym garnizonie. Zakup tych elektrycznych i hybrydowych radiowozów został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, który dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i działań proekologicznych wspiera lubelską Policję.

Policyjny radiowóz marki BMW.

Nowe samochody marki BMW 330e xDrive plug-in wyposażone są w 252 konny silnik, który pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości do ponad 230 km/h. Z pewnością istotną zaletą takich pojazdów jest ich ekologiczna praca, gdyż taki pojazd ma mniejszą emisję spalin do środowiska. Auto pracuje dużo ciszej niż wyposażone w silniki spalinowe.

Cztery radiowozy marki BMW nieoznakowane.

Kolejne dwa nieoznakowane radiowozy marki BMW 330i xDrive trafi do policjantów z Chełma i Kraśnika dzięki współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego. Są to wersje z silnikami 2.0 Turbo o mocy 252 koni mechanicznych i napędem na 4 koła. Ich przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 6,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.37 MB)

 

Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną Policją. Nie raz podkreślano, że ta współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom  oraz na poprawę warunków pracy mundurowych.

Oznakowany elektryczny radiowóz policji.

Nowoczesne pojazdy pozwolą na skuteczną walkę z piratami drogowymi, bowiem nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Oznakowany radiowóz policji w tle Zamek Lubelski.

Ponadto na początku nowego roku Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie planuje wprowadzić do eksploatacji kolejne nowe pojazdy, będą to nieoznakowane radiowozy marki Toyota Corolla. Łącznie w tym roku tabor Lubelskiej Policji zasiliło 19 nowych pojazdów.

 

młodszy aspirant Kamil Karbowniczek

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 1.94 MB)

Powrót na górę strony