24-latka potrącona na przejściu dla pieszych - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

24-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Data publikacji 30.12.2020

Z obrażeniami ciała do szpitala trafiła 24-latka, która została potrącona na przejściu dla pieszych. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem w Radzyniu Podlaskim. Przyczyną wypadku było najprawdopodobniej nieudzielenie pierwszeństwa pieszej przez kierującego oplem 19-latka. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 18:30 w Radzyniu Podlaskim na DK-63. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy drogówki wynika, że kierujący oplem astra potrącił kobietę, która przechodziła przez jezdnie na przejściu dla pieszych.

W wyniku wypadku 24-letnia piesza,  mieszkanka Radzynia Podlaskiego doznała obrażeń i została przewieziona do szpitala. Uczestnicy wypadku drogowego byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości.

19-letniemu kierującemu mieszkańcowi gminy Borki, mundurowi zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Wyjaśniajmy okoliczności wypadku drogowego oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Pamiętajmy! Wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu lub śniegu, a co za tym idzie śliska nawierzchnia to powód dla którego powinniśmy szczególnie uważać na drodze. Piesi również zobligowani są do zachowania zasad bezpieczeństwa i nie powinni wchodzić wprost przed nadjeżdżający pojazd. Powinni także upewnić się, czy pojazd jest w wystarczającej odległości, aby bezpiecznie przejść przez jezdnię. Do pieszych  zwracamy się z prośbą o używanie elementów odblaskowych. Pamiętajmy, że jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa jest widoczność.

aspirant Piotr Mucha