Aktualności

Ujawnione militaria podczas interwencji domowej

Data publikacji 24.12.2020

Zatrzymaniem dwóch nietrzeźwych osób zakończyła się wczorajsza interwencja domowa w gminie Leśniowice. W domu zatrzymanej pary policjanci znaleźli dynamit, kilkaset spłonek i pocisków od naboi. Dzisiaj z ich udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Posiadanie tego typu arsenału bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Wczoraj wieczorem dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej pomiędzy partnerami na jednej z posesji w gminie Leśniowice. Policjanci z komisariatu w Żmudzi, którzy pojechali pod wskazany adres, zauważyli w jednym z pomieszczeń porozrzucane naboje i dynamit. Na miejsce skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza i policyjni kontrterroryści z Lublina. Funkcjonariusze przy użyciu psów służbowych przeszukali teren. Znaleźli dziesięć lasek dynamitu, blisko pięćset spłonek i dwieście pocisków od naboi. W związku z tą sprawą zatrzymali 37-letnią kobietę i 38-letniego mężczyznę. W chwili zatrzymania oboje byli nietrzeźwi.

Dzisiaj z ich udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Posiadanie tego typu przedmiotów bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

komisarz Ewa Czyż

  • Pociski od naboi w tekturowym pudełku
  • Laski dynamitu w foliowej torebce
  • Spłonki
Powrót na górę strony