Aktualności

71 latek zgubił się w lesie. Drogę pomógł mu odnaleźć zastępca dyżurnego

Data publikacji 29.11.2020

Dzięki szybkim i sprawnym działaniom zastępcy dyżurnego z puławskiej komendy, zagubiony w lesie 71 letni mieszkaniec Puław odnalazł drogę do domu. Aspirant sztabowy Dariusz Joński, przez blisko pół godziny instruował mężczyznę, w którą stronę ma się kierować, aby dotrzeć do miejsca, gdzie zostawił swój samochód. Nietypowa interwencja zakończyła się szczęśliwie.

Telefon z prośbą o pomoc, puławscy dyżurni otrzymali w piątek w południe. Dyspozytorka numeru alarmowego 112 połączyła rozmowę ze starszym mężczyzną, który zgubił się w lesie między Puławami, a Wólką Gołębską.

Zastępca dyżurnego, który odebrał połączenie, szczegółowo rozpytał zdezorientowanego mężczyznę, gdzie przyjechał, którymi drogami szedł oraz co widzi wokół siebie. Na podstawie słupków granicznych i ambony myśliwskiej, pomagając sobie mapą, zastępca dyżurnego określił przypuszczalne miejsce, gdzie może znajdować się 71 latek.

Dodatkowo policjant wraz z dyżurną skontaktowali się z pracownikami nadleśnictwa, a także myśliwym. Na tej podstawie funkcjonariusz kierując się również własną wiedzą, spokojnie i cierpliwie tłumaczył starszemu mężczyźnie, w którą stronę powinien iść, aby dotrzeć do miejsca, skąd przyjechał.

Cała akcja zakończyła się sukcesem i po kilkudziesięciu minutach zbłąkany senior, cały i zdrowy dotarł do swojego samochodu.

podkomisarz Ewa Rejn - Kozak

Powrót na górę strony