Zabezpieczyli nielegalne urządzenia do gier - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zabezpieczyli nielegalne urządzenia do gier

Data publikacji 21.11.2020

Funkcjonariusze zabezpieczyli na terenie Opola Lubelskiego nielegalne komputery używane do gier hazardowych o wartości skarbowej 24 000 zł oraz urządzenie do dokonywania płatności. Ich właścicielom może grozić wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wspólne działania opolskich  kryminalnych oraz funkcjonariuszy Urzędu Celno Skarbowego w Białej Podlaskiej  skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

Funkcjonariusze skontrolowali lokal na terenie Opola Lubelskiego, gdzie zobaczyli stojące w pomieszczeniu 2 komputery używane do gier hazardowych oraz bankomat, służący do dokonywania opłat. Na zabezpieczonych urządzeniach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na urządzanie których wymagana jest koncesja na prowadzenie kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu czynności, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Urządzenia zabezpieczyli  funkcjonariusze Urzędu Celno- Skarbowego w Białej Podlaskiej, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

Za posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są umieszczane.

Właściciele zabezpieczonych urządzeń mogą teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego, którego art. 107 stanowi, kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automat do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

aspirant sztabowy Edyta Żur