Puławscy i ryccy policjanci w akcji krwiodawstwa – „Silni Razem” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Puławscy i ryccy policjanci w akcji krwiodawstwa – „Silni Razem”

Data publikacji 21.11.2020

Niemal każdego tygodnia do Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgłaszają się funkcjonariusze i pracownicy Policji aby podzielić się krwią, niezbędną gdy w grę wchodzi ratowanie życia ludzkiego. Jednocześnie mundurowi odpowiadają na pojawiające się apele o pomoc. Dotychczas honorowo oddawali krew we własnych powiatach – tym razem połączyli swe siły. Mowa o policjantach z Puław i Ryk, którzy wzięli udział w akcji krwiodawstwa Silni Razem zorganizowanej przez Klub HDK "Dar Życia” przy Zakładach Azotowych Puławy S.A.

Dotychczas honorowo oddawali krew we własnych powiatach – tym razem połączyli swe siły, aby pomóc jeszcze większej liczbie osób i zachęcić innych do dzielenia się tym, co najcenniejsze. Policjanci z Puław i Ryk wzięli udział w akcji krwiodawstwa Silni Razem zorganizowanej przez Klub HDK "Dar Życia” przy Zakładach Azotowych Puławy S.A.

Policjanci z Puław i Ryk regularnie oddają krew, pomagając osobom, które jej najbardziej potrzebują. Niemal każdego tygodnia do Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zgłaszają się funkcjonariusze i pracownicy Policji aby podzielić się krwią, niezbędną gdy w grę wchodzi ratowanie życia ludzkiego. Jednocześnie mundurowi odpowiadają na pojawiające się apele o pomoc – w tym kolegów z naszej i innych formacji.

Teraz postanowili to robić wspólnie, aby pomóc większej liczbie osób i zachęcić innych do honorowego krwiodawstwa. Wczoraj funkcjonariusze z Puław i Ryk wzięli udział w akcji Silni Razem zorganizowanej przez Klub HDK "Dar Życia” przy Zakładach Azotowych Puławy S.A. Mundurowi zadedykowali swoją krew dla walczącego z COVID-19 policjanta z Lublina – aspiranta sztabowego Rafała Kasiborskiego, który w bardzo ciężkim stanie przebywa w szpitalu MSWiA.

Jak podaje organizator akcji – Tomek Ogrodnik, podczas wczorajszej akcji zarejestrowało się 62 osoby, z czego 51 oddało krew, a 14 osób po raz pierwszy ! Wśród osób, które oddały krew byli policjanci kilku pionów z Puław, Ryk i Kazimierza Dolnego oraz Komendant Powiatowy Policji w Puławach, który krew oddaje regularnie, udowadniając, że najcenniejsze jest to, co możemy bezinteresownie podarować drugiemu człowiekowi. Razem zebrano 22 950 ml krwi ! Dziękujemy i zachęcamy innych aby przyłączyli się do silniejszej, puławsko – ryckiej ekipy oddającej honorowo krew.

podkomisarz Ewa Rejn – Kozak

starszy aspirant Radosław Żmuda

  • Komendant Policji oddający krew.
  • oficer prasowy KPP w Rykach podczas oddawania krwi obok niego pracownica ckik
  • Policjantka oddająca krew
  • Policjant trzymający legitymację honorowego dawcy
  • plakat krwiodastwa
  • Policjant z Ryk w trakcie oddawania krwi