Zatrzymani za kradzież kabli i kolektorów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zatrzymani za kradzież kabli i kolektorów

Data publikacji 21.11.2020

Wysoka kara pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy zostali zatrzymani przez puławskich kryminalnych. Sprawcy skradli kable elektryczne i kolektory na kwotę 1500 zł. Skradzione kolektory sprzedali na skupie złomu, a kable opalali, żeby odzyskać miedź. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Zawiadomienie w sprawie kradzieży kabli elektrycznych oraz dwóch mosiężnych kolektorów złożył właściciel działki w Puławach, gdzie znajduje się budynek, z którego dokonano kradzieży. Jak się okazało, kolektory zostały sprzedane w jednym ze skupów złomu na terenie miasta, natomiast kable były opalane, aby odzyskać z nich miedź, która również miała być sprzedana. Straty zostały wycenione na 1500 zł.

Jeszcze tego samego dnia, dwaj mężczyźni podejrzewani o dokonanie kradzieży zostali zatrzymani przez kryminalnych. Obaj nie mają stałego miejsca zamieszkania, przebywają na terenie Puław. Trafili do policyjnego aresztu.  32 latek oraz jego 47 letni znajomy usłyszeli zarzuty. Młodszy z mężczyzn będzie odpowiadał w warunkach recydywy, ponieważ ma już podobne przestępstwa na sumieniu.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkomisarz Ewa Rejn - Kozak