Nowi policjanci w szeregach łukowskiej Policji - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Nowi policjanci w szeregach łukowskiej Policji

Data publikacji 20.11.2020

Kolejni policjanci zasili szeregi łukowskiej Komendy. Dzisiaj nowi funkcjonariusze złożyli uroczyste ślubowanie, które przyjął Komendant Powiatowy Policji w Łukowie podinsp. Leszek Misiak. Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami kurs przygotowawczy, po którym rozpoczną służbę w naszej jednostce.

Podczas uroczystości jaka odbyła się dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Łukowie rotę ślubowania złożyło dwóch policjantów. Młodzi stażem mundurowi niedawno przeszli postępowanie kwalifikacyjne. Musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną.

,,Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...”. Od dzisiaj te słowa roty ślubowania będą dla nowo przyjętych policjantów jedną z najważniejszych życiowych dewiz.

Nowych funkcjonariuszy osobiście powitał w naszych szeregach Komendant Powiatowy Policji w Łukowie podinsp. Leszek Misiak , który w krótkim przemówieniu pogratulował policjantom wyboru tak odpowiedzialnej służby, z którą człowiek wiąże się zwykle na całe życie. Komendant życzył nowym funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz awansów. Zwrócił również uwagę, jak ważna w służbie jest edukacja. Podinsp. Misiak mówił, że wiedza, którą nowi policjanci zdobędą podczas szkolenia będzie dla nich podbudową pod doświadczenie, jakie będą zdobywać podczas codziennej służby.

Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce, weryfikując nabytą wcześniej wiedzę. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do naszej jednostki i tu będą swoją służbę.

asp.szt. Marcin Józwik