Śmiertelny wypadek - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Śmiertelny wypadek

Data publikacji 20.11.2020

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj w miejscowości Żółkiew. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 61 – latek, który prawdopodobnie kierował samochodem marki Honda Civic stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożną skarpę. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Do szpitala trafił 51 – letni pasażer hondy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do wypadku doszło wczoraj przed godziną 20:00 w miejscowości Żółkiew. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora, 61- latek z gminy Żółkiewka, który prawdopodobnie kierował samochodem osobowym marki Honda Civic jadąc drogą powiatową w kierunku miejscowości Żółkiewka z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał na prawe pobocze, a potem do przydrożnego rowu. Następnie samochód uderzył w skarpę. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Do szpitala trafił 51 – letni pasażer hondy. Po badaniach okazało się, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak wykazało badanie policyjnym alkomatem, 51 – latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wyjaśnią szczegółowe okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że 61 – letni mieszkaniec gminy Żółkiewka nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę na drodze i o zachowanie szczególnej ostrożności, szczególnie teraz, kiedy warunku pogodowe nie sprzyjają kierowcom.

młodszy aspirant Jolanta Babicz