Uważajmy na dzikie zwierzęta na drodze - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Uważajmy na dzikie zwierzęta na drodze

Data publikacji 20.11.2020

O tym, że dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, przekonał się 22 letni kierowca opla, który wczoraj wieczorem zderzył się z łosiem. Pomimo poważnych uszkodzeń samochodu mężczyzna nie doznał obrażeń. Łoś niestety nie przeżył spotkania z pojazdem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18:30 na ul. Batorego w Biłgoraju. Jak ustalili policjanci, wprost pod koła opla, którym podróżował 22 letni mieszkaniec gminy Biłgoraj, wtargnął łoś. Na szczęście pomimo poważnych uszkodzeń pojazdu mężczyzna nie doznał  obrażeń. Łoś nie przeżył kolizji. Policjanci apelują o zachowanie czujności na drodze.

Pamiętajmy: dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Wiele zwierząt w starciu z samochodami ginie na drogach, tak było tym razem. Zniszczeniom ulegają pojazdy, ranni zostają ludzie podróżujący samochodami. Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze, zachowujmy czujność za kierownicą i nie lekceważmy znaków ostrzegających przed zwierzętami leśnymi.

młodszy aspirant Joanna Klimek