Jechała pijana, nie udzieliła pierwszeństwa seatowi - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Jechała pijana, nie udzieliła pierwszeństwa seatowi

Data publikacji 19.11.2020

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności groźnego zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj tuż przed godziną 22:00 w miejscowości Albertów. Kompletnie pijana 37-latka wsiadła za kierownicę peugeota i nie udzieliła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu seatowi. Kierująca peugeotem z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Kolejny przypadek nieodpowiedzialnego zachowania miał miejsce na drodze biegnącej przez miejscowość Albertów. W nocy, tuż przed godziną 22:00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że na skrzyżowaniu 37-letnia kierująca peugeotem jadąc ze swoją 16-letnią córką nie udzieliła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu seatowi.

W wyniku zderzenia pojazdów kierująca peugeotem z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala, gdzie została pobrana od niej krew do badań. Kontrola stanu trzeźwości 37-latki podejrzanej o spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym wykazała,że w pierwszym badaniu miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 

Nieodpowiedzialna 37-latka wkrótce odpowie przed obliczem sądu, który zdecyduje o karze za tak nieodpowiedzialne i groźne w skutkach zachowanie. Grozić jej może nawet kilkuletnia kara pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Izabela Zięba