Aktualności

Weekendowe działania bialskiej grupy Speed

Data publikacji 16.11.2020

W trakcie minionego weekendu policjanci bialskiej grupy „Speed” zatrzymali siedmiu kierowców, którzy w sposób rażący przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Wszyscy stracą teraz prawa jazdy na 3 miesiące. Zastali również ukarani mandatami i punktami karnymi. Niechlubną rekordzistką okazała się 38-latka, która kierowała peugeotem z prędkością 129 kilometrów na godzinę. Apelujemy o rozwagę na drodze i zdjęcie nogi gazu.

Za nami kolejny listopadowy weekend. Był to czas intensywnej pracy policjantów bialskiej grupy Speed. Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu zatrzymali siedmiu kierowców, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość.

Niechlubną rekordzistką okazała się 38-letnia mieszkanka Siedlec. Kobieta pędziła z prędkością 129 kilometrów na godzinę przekraczając tę dozwoloną o 79 kilometrów. Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 12:00 na krajowej dwójce w miejscowości Tłuściec.

Wszyscy zatrzymani podczas weekendu kierowcy oprócz utraty prawa jazdy zostali również ukarani mandatami i punktami karnymi. Zatrzymane kierowcom prawa jazdy zostały przesłane do właściwego starosty, który decyzją administracyjną formalnie zatrzyma dokumenty na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o zachowanie rozsądku i odrobinę wyobraźni. Statystyki nie kłamią. Jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony