Aktualności

Stracili uprawnienia za nadmierną prędkość

Data publikacji 12.11.2020

Wczoraj policjanci z bialskiej grupy „Speed” zatrzymali 55-letniego kierowcę BMW, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 138 km/h. W ciągu ostatnich dwóch dni funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia ośmiu kierowcom za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy ukarani zostali wysokimi mandatami i punktami karnymi. Apelujemy o rozwagę za kierownicą i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Policjanci z bialskiej grupy „Speed” podczas codziennych służb prowadzą działania skierowane na ujawnianie niebezpiecznych zachowań na drodze. Podczas wczorajszego patrolu mundurowi ujawnili pięciu kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Wśród zatrzymanych znalazł się 55-letni kierowca BMW. Około godziny 14.00 w miejscowości Tłuściec mieszkaniec Siedlec pędził z prędkością 138 km/h.

Niecałą godzinę później w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Volvo. W tym wypadku urządzenie wykazało 132 km/h.Za kierownicą auta siedziała 47-letnia mieszkanka Warszawy.

W ciągu dwóch ostatnich dni funkcjonariusze zatrzymali łącznie 8 kierowców, którzy  znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. W związku z popełnionym wykroczeniem kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo zostali ukarany wysokimi mandatami i punktami karnymi.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która dostosowana jest do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony