Śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty w Starym Uścimowie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty w Starym Uścimowie

Data publikacji 18.10.2020

Lubartowscy policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło wczoraj wieczorem do wypadku drogowego z w miejscowości Stary Uścimów. Najprawdopodobniej w wyniku potrącenia przez pojazd, śmierć na miejscu poniósł 53-letni rowerzysta.

Wczoraj około godz. 19.30 policjanci otrzymali informację o wypadku, do którego doszło w miejscowości Stary Uścimów. Na miejscu zdarzenia patrol zastał załogę karetki pogotowia, która przybyła do potrąconego rowerzysty celem udzielenia pomocy. Niestety życia 53-latka nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł na miejscu wskutek odniesionych obrażeń.

Na miejscu zdarzenia mundurowi zastali  także dwoje kierujących pojazdami marki Opel i Volkswagen. Jak wstępnie ustalili policjanci,  kierujący volkswagenem polo podczas wymijania się z dwoma pojazdami jadącymi z naprzeciwka, miał najechać na leżący na osi jezdni rower. Kiedy zatrzymał pojazd, by sprawdzić co się stało, zobaczył leżącego nieopodal mężczyznę. Kierujący volkswagenem podjął próbę reanimacji poszkodowanego, zadzwonił też na numer alarmowy.

Z ustaleń policjantów wynika również, że przed oplem, z któym wymijał sie volkswagen,  poruszął się najprawdopodobniej pojazd typu Suv, który w miejscu, gdzie doszło do wypadku, miał wcześniej wykonać manewr omijania. Kierujący tym pojazdem odjechał w kierunku Orzechowa.

Na miejscu wypadku policjanci prowadzili czynności pod nadzorem prokuratora. Okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone postępowanie.

podkomisarz Anna Kamola