Aktualności

Nocne poszukiwania 79 latki. Zaginioną odnalazł naczelnik wydziału kryminalnego i jego zastępca

Data publikacji 17.10.2020

Szczęśliwy finał miała akcja poszukiwawcza prowadzona dzisiejszej nocy przez puławskich policjantów. Funkcjonariusze wspierani przez strażaków oraz ratowników poszukiwali 79 letniej mieszkanki gminy Janowiec, która zaginęła w piątek. Liczyła się każda minuta, bo kobieta jest chora i wymaga regularnego podawania leków. Wychłodzoną, zdezorientowaną staruszkę odnalazł w lesie naczelnik Wydziału Kryminalnego ze swoim zastępcą.

Zawiadomienie o zaginięciu 79 latki wpłynęło do komendy w Puławach późnym wieczorem. Jak ustalili policjanci, mieszkanka gminy Janowiec wyszła z domu przed południem i do wieczora nie wróciła. Sytuacja była bardzo groźna bowiem kobieta jest chora i wymaga regularnego podawania leków. Cierpi również na zaniki pamięci. W związku z tym, Komendant Powiatowy Policji w Puławach ogłosił alarm dla całej jednostki i rozpoczęto poszukiwania. Do działań zaangażowano także strażaków z państwowej oraz ochotniczych straży pożarnej, a także ratowników z grupy poszukiwawczej z Lublina. Mimo deszczu i panujących ciemności przeszukiwano kolejne partie lasu, do którego najprawdopodobniej mogła pójść 79 latka. Sprawdzano także inne miejsca, również z pomocą specjalnie przeszkolonego psa.

Około godziny 1 w nocy, zaginioną kobietę odnalazł Naczelnik Wydziału Kryminalnego puławskiej komendy – komisarz Marek Cichecki wraz z zastępcą – podinspektorem Waldemarem Wróblem. Staruszka znajdowała się około 5 kilometrów od miejsca zamieszkania. Była wychłodzona i zdezorientowana. Nie wiedziała gdzie jest, była przekonana, że wyszła tylko na grzyby. Policjanci natychmiast przewieźli ją do domu żeby się ogrzała i wezwali karetkę pogotowia. Po badaniach, 79 latka została przekazana pod opiekę rodziny. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

podkomisarz Ewa Rejn-Kozak