Na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu

Data publikacji 17.10.2020

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj rano w miejscowości Sapiehów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 48-latka kierując skodą, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu podróżującemu drogą krajową volkswagenowi. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał pasażer golfa. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Do wypadku doszło wczoraj rano w miejscowości Sapiehów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Skoda 48-letnia mieszkanka gminy Sosnówka doprowadziła do zderzenia z volkswagenem. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla jadącego drogą krajową golfa. Drugim autem kierował 22-letni mieszkaniec gminy Dębowa Kłoda. W chwili zdarzenia kierujący pojazdami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał pasażer volkswagena.  Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów, wyobraźnia, rozsądek oraz umiejętność przewidywania różnych sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.

podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

  • miejsce zdarzenia, uszkodzony samochód stoi na poboczu drogi
  • uszkodzona skoda stojąca na poboczu drogi
  • uszkodzony golf stojący w polu uprawnym