Uwaga na leśne zwierzęta na drodze! - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Uwaga na leśne zwierzęta na drodze!

Data publikacji 16.10.2020

Dzisiaj nad ranem w miejscowości Krupe pod jadącego opla wbiegła sarna. Kierowca na szczęście nie doznał obrażeń. Policjanci apelują, że nagłe zderzenie ze zwierzęciem, które wtargnie na jezdnię może zakończyć się tragicznie. Zachowajmy szczególną ostrożność i bądźmy czujni, zwłaszcza kiedy przejeżdżamy przez tereny leśne.

Dzisiaj rano w miejscowości Krupe doszło do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem sarny.  Na miejscu mundurowi ustalili, że zwierzę nagle wybiegło wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Opel Astra, kierowany przez 44- letniego mieszkańca Zamościa. Zwierzę niestety nie przeżyło zderzenia z pojazdem. Kierowca na szczęście nie doznał żadnych obrażeń.

Jest to już kolejny przypadek zdarzenia drogowego z udziałem dzikiego zwierzęcia w tym tygodniu na terenie powiatu. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze, zwłaszcza kiedy zbliżamy się do terenów leśnych czy odsłoniętych pól to na naszej drodze nagle może pojawić się dziko żyjące zwierzę. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej tuż przed wschodem słońca i zaraz po zapadnięciu zmroku, dlatego ,,zdejmijmy nogę” z gazu i zachowajmy szczególną ostrożność. Pomoże nam to w porę odpowiednio zareagować i może nas uchronić przed tragedią na drodze.

Zwracajmy również uwagę na znaki ostrzegawcze, które informują nas o zagrożeniach. Pamiętajmy, że zbyt duża prędkość w zderzeniu z choćby niewielkim zwierzęciem może być tragiczna w skutkach.

 

młodszy aspirant Jolanta Babicz