Aktualności

42-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa swojego znajomego

Data publikacji 16.10.2020

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował tymczasowy areszt wobec 42-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa swojego znajomego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na terenie miasta. Pracownica jednego z bialskich sklepów powiadomiła, że przyszedł do niej ranny mężczyzna. Kobieta wezwała służby ratunkowe udzielając pokrzywdzonemu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze.

Z relacji pokrzywdzonego 20-latka wynikało, że zaatakował go znajomy. Policjanci ustalili, że jest to 42-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.  Mężczyzna dodał, że tego dnia wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie bez żadnego powodu 42-latek ugodził go nożem. Następnie próbował zadać mu kolejny cios.

Pokrzywdzony trafił pod opiekę lekarzy, natomiast 42-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej zatrzymany został do wyjaśnienia. Mężczyzna przebywał w miejscu swojego zamieszkania. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie wykazało 2,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Wczoraj Sad Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Powrót na górę strony