„Podróbki” w sklepie z zabawkami - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

„Podróbki” w sklepie z zabawkami

Data publikacji 16.10.2020

Łukowscy policjanci razem z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli klocki z podrobionymi znakami towarowymi znanej marki. Nielegalny towar oferowany był do sprzedaży w jednym ze sklepów z zabawkami w Łukowie.

Wczoraj łukowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli do jednego z lokali handlowych. Z ich ustaleń wynikało, że oferowane są tam do sprzedaży zabawki z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Podczas przeszukania placówki handlowej funkcjonariusze znaleźli w magazynie i na półkach sklepowych prawie 50 opakowań klocków - „podróbek” znanych i popularnych wśród dzieci zabawek. Cały nielegalny towar został zabezpieczony.

Trwa szacowanie strat jakie poniosła firma, której znaki towarowe zostały bezprawnie wykorzystane. Wkrótce właściciel sklepu usłyszy zarzuty za naruszenie przepisów Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej. Grozi mu wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.

aspirant sztabowy Marcin Józwik