Kolejni kierowcy ze "zbyt ciężką nogą" stracili uprawnienia - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Kolejni kierowcy ze "zbyt ciężką nogą" stracili uprawnienia

Data publikacji 12.10.2020

4 zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów, to efekt weekendowych działań policjantów bialskiej grupy „Speed”. Apelujemy o rozwagę i „zdjęcie nogi z gazu”, przypominając, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Także jesienna aura nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach. Dostosujmy technikę jazdy do warunków drogowych i obowiązujących przepisów.

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Miniony weekend niestety potwierdził, że pomimo wielu apeli nie wszyscy kierowcy respektują obowiązujące przepisy. Od piątku policjanci bialskiej grupy „Speed” zatrzymali uprawnienia 4 kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 kilometrów.

Do trzech kontroli drogowych doszło w miniony piątek na krajowej dwójce w miejscowości Tłuściec. Około godziny 8:30 policjanci zatrzymali kierowcę fiata, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Siedzący za kółkiem 74-letni mieszkaniec powiatu mińskiego jechał 108 kilometrów na godzinę. Po godzinie 10:00 policjanci zatrzymali 66-letniego mieszkańca powiatu grójeckiego podróżującego peugeotem. W tym przypadku miernik prędkości wskazał, że mężczyzna przekroczył prędkość dozwoloną prędkość o 53 kilometry. Dwie godziny później funkcjonariusze zauważyli kolejnego kierowcę „ze zbyt ciężką nogą”. Za kierownicą renaulta siedział 46-letni mieszkaniec gminy Piszczac. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 52 kilometry.

Również wczoraj w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy. Około godziny 13:00 funkcjonariusze zauważyli jadącego ze znaczną prędkością fiata. Za kierownicą pojazdu siedział 43-letni obywatel Białorusi. Urządzenie wykazało, że mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 57 kilometrów.

Mężczyźni ukarani zostali mandatami. Zostały im zatrzymane także uprawnienia na okres 3 miesięcy. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na naszych drogach.

Przypominamy też, że  jesienna aura nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach. Dostosujmy technikę jazdy do warunków drogowych, nawierzchni i natężenia ruchu. Przestrzegajmy obowiązujących przepisów!

podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla