Jechał z Serbii ukryty w naczepie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Jechał z Serbii ukryty w naczepie

Data publikacji 09.10.2020

Wczoraj wieczorem policjanci z Kraśnika interweniowali w związku ze zgłoszeniem kierowcy białoruskiego tira. Powiadomił, że słyszy odgłosy w naczepie. Jak się okazało wewnątrz znajdował się obywatel Afganistanu, który ukrywał się między ładunkiem puszek groszku. Granicę przekroczył nielegalnie. Na miejsce wezwani zostali również funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej. Obywatel Afganistanu został zatrzymany przez Straż Graniczną, która poprowadzi dalsze postępowanie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj wieczorem po godzinie 21:00 policjanci kraśnickiej jednostki pojechali na parking przy stacji benzynowej w Kraśniku po otrzymaniu zgłoszenia z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Kierowca białoruskiego samochodu ciężarowego wykonujący transport międzynarodowy poprosił o pomoc. Wewnątrz przestrzeni ładunkowej słyszał jakieś odgłosy a jego naczepa była zaplombowana ponieważ wykonywał kurs pomiędzy Serbią a Rosją.

Policjanci na miejscu zastukali w naczepę, ku ich zdziwieniu ktoś z wewnątrz odpukał. Policjanci powiadomili Straż Graniczną oraz Służbę Celno-Skarbową. Po otwarciu przestrzeni ładunkowej pojazdu zza puszek z groszkiem, z samego końca naczepy wyszedł mężczyzna.

Funkcjonariusze będący na miejscu odnaleźli przy nim dokumenty mogące świadczyć o tym, że jest on 20 letnim obywatelem Afganistanu, nie posiadał przy sobie paszportu bądź innych dokumentów uprawniających go do pobytu w Polsce. Po sprawdzeniu przestrzeni ładunkowej i pozostałych części pojazdu pod kątem ewentualnego ujawnienia innych osób, naczepę z powrotem zaplombowano.

Obywatel Afganistanu został zatrzymany przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Lublinie, która będzie wykonywać z nim dalsze czynności pod kątem ustalenia szczegółów zaistniałego zdarzenia. Na szczęście zatrzymany mężczyzna czuł się dobrze. Prawdopodobnie dojechał do Polski  z Serbii.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko