Aktualności

Podrobiona odzież zabezpieczona na giełdzie

Data publikacji 05.10.2020

Policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celno – Skarbowego kolejny raz zabezpieczyli odzież na giełdzie w miejscowości Mokre. Łącznie ujawniono ponad 1100 sztuk odzieży z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi wiodących marek. Asortyment sprzedawali dwaj obywatele Bułgarii w wieku 46 i 59 lat. Za naruszenie prawa własności przemysłowej odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z zamojskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami IV Referatu Realizacji w Zamościu Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego po raz kolejny skutecznie uderzyli w handel podróbkami. Na giełdzie w miejscowości Mokre skontrolowali stoiska handlowe. Na jednym z nich odnaleźli ponad 140 sztuk koszulek i bluz oraz 440 par skarpet oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm. Sprzedawał je 46-letni obywatel Bułgarii. Również na innym stanowisku handlowym policjanci i funkcjonariusze ujawnili ponad 110 sztuk kurtek, bluz, spodni i koszulek z „podrobionym” znakiem towarowym wiodących marek odzieżowych. W tym przypadku sprzedawał je 59-latek także obywatel Bułgarii. 

Towar został zabezpieczony, a właściciele nielegalnego asortymentu zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszą zarzuty naruszenia przepisów ustawy prawo własności przemysłowej. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło

Powrót na górę strony