Aktualności

Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 21.09.2020

Policjanci zatrzymali 66-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna podczas spożywania alkoholu zaatakował nożem swojego znajomego. 55-letni pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu fachowej pomocy medycznej. Natomiast 66-latek trafił do aresztu, w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Zamościu tymczasowo aresztował 66-latka na 3 miesiące.

O ugodzeniu nożem, do którego doszło na terenie posesji w jednej miejscowości gminy Zamość dyżurny komendy został powiadomiony w piątkowe popołudnie. Natychmiast skierował tam policjantów, którzy zatrzymali podejrzanego o ten czyn 66-latka. Ustalili również wstępnie przebieg zdarzenia. Dwaj znajomi spożywali razem alkohol. W pewnej chwili jeden z nich 66-letni mieszkaniec gminy Zamość ugodził swojego kompana nożem w szyję. Policjanci na terenie posesji w zaroślach odnaleźli także nóż kuchenny, którym prawdopodobnie posługiwał się  66-latek.

55-letni pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu fachowej pomocy medycznej. Natomiast 66-latek trafił do aresztu, w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu.

W niedzielę Sąd Rejonowy w Zamościu postanowił ponadto, że 66-latek przez najbliższe trzy miesiące będzie przebywał w areszcie. Kodeks karny za zabójstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nie krótszą od 8 lat, karę 25 lat więzienia, a nawet karę dożywotniego pozbawienia wolności.

st. asp. Dorota Krukowska - Bubiło

Powrót na górę strony