Nocna podróż z promilami w organizmie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Nocna podróż z promilami w organizmie

Data publikacji 20.09.2020

Dzięki informacji przekazanej od innego uczestnika ruchu drogowego, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 45-latka, który kierował opel będąc pod działaniem alkoholu. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy około godziny 00:25. Do dyżurnego radzyńskiej jednostki zadzwonił jadący drogą K-19 mężczyzna, który twierdził, że kierowca jadącego przed nim samochodu osobowego marki Opel Insignia najprawdopodobniej znajduje się w stanie nietrzeźwości gdyż jedzie całą szerokością jezdni. Dzięki przekazaniu tej informacji funkcjonariusze natychmiast dotarli na miejsce, gdzie znajdował się podejrzany samochód. Jego kierujący zatrzymał się na parkingu przy trasie K-19 w miejscowości Tchórzew, gmina Borki. Okazało się wówczas, że podejrzenia zgłaszającego były słuszne. Kierujący osobowym oplem mężczyzna, którym okazał się 45-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego był pijany.

Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Kierującemu funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy, a jego opel trafił na parking strzeżony. Mundurowi ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

aspirant Piotr Mucha