Zjechał z drogi i zawiesił samochód na barierze - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zjechał z drogi i zawiesił samochód na barierze

Data publikacji 20.09.2020

Niespełna półtora promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, który w Kurowie zjechał z drogi i zawiesił samochód na barierze energochłonnej. Po wszystkim mężczyzna wysiadł z pojazdu i przyszedł na miejscowy komisariat poinformować o zdarzeniu. Gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło dzisiaj, wczesnym rankiem w Kurowie. Kierowca volkswagena zjechał z drogi, najechał na barierę energochłonną i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów zatrzymał pojazd. Gdy zorientował się co się stało, wysiadł z pojazdu i poszedł do miejscowego komisariatu. Tam opowiedział o wszystkim zaskoczonemu dzielnicowemu. Jak wyjaśnił, zasnął za kierownicą, a wybudziło go dopiero uderzenie o barierę. Mężczyzna nie potrzebował pomocy lekarza, nie odniósł obrażeń. 

Przyczyna zdarzenia wyszła na jaw po badaniu alkomatem. Okazało się, że 39 latek z gm. Żyrzyn jest nietrzeźwy. Mężczyzna miał prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna. Odpowie także za spowodowanie kolizji.

 
podkom. Ewa Rejn-Kozak