Nie ustąpił pierwszeństwa - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Nie ustąpił pierwszeństwa

Data publikacji 19.09.2020

Dzisiaj rano w miejscowości Stefanów doszło do groźnego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że 41-letni kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającej ciężarówce. Nieprzytomny kierowca osobówki w stanie zagrażającym jego życiu został przetransportowany helikopterem do szpitala w Lublinie.

Łęczyńscy mundurowi wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj rano w miejscowości Stefanów. Wstępnie policjanci ustalili, że 41-letni kierowca volkswagena wjeżdżając na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi ciężarowemu marki Scania, którym kierowała 43-letnia kobieta. Doszło do groźnego w skutkach zderzenia pojazdów.

Na miejscu niezbędna była pomoc ze strony lotniczego pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. Nieprzytomny kierowca volkswagena w stanie zagrażającym jego życiu został przetransportowany helikopterem do szpitala w Lublinie. Policjanci ustalili, że kierująca samochodem ciężarowym była trzeźwa, od kierowcy osobówki została pobrana krew.

sierżant sztabowy Izabela Zięba