Policjant z przedszkolakami rozmawiał o bezpieczeństwie na drodze - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Policjant z przedszkolakami rozmawiał o bezpieczeństwie na drodze

Data publikacji 19.09.2020

Dzieci chodzące do przedszkola w miejscowości Wysokie usłyszeli o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się w pobliżu ulic oraz bezpiecznej jazdy na rowerze. Policjant przypomniał im również jak należy zachowywać się w przedszkolu i po zajęciach. Spotkanie było realizacją profilaktycznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Podczas minionego tygodnia policjant z zamojskiej komendy na co dzień zajmujący się profilaktyką spotkał się z dziećmi z przedszkola w miejscowości Wysokie. Realizując założenia akcji „Bezpieczna droga do szkoły”  rozmawiał z maluchami na temat sposobu unikania zagrożeń oraz zasad bezpiecznego korzystania z drogi. Przestrzegając przed zagrożeniami apelował o ostrożność w czasie drogi do przedszkola. Sprawdził również wiedzę dzieci na temat znajomości znaków drogowych i zasad  bezpiecznego zachowania w pobliżu ulicy oraz podczas jazdy rowerem. Podkreślił jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które powinna posiadać każda osoba piesza.  

Spotkanie było również okazją do omówienia zasad zachowania w przedszkolu. Policjant przypomniał o zagrożeniach, z którymi młodzi ludzie mogą się spotkać w kontaktach z obcymi osobami oraz sposobach ich unikania.

W ubiegłym tygodniu policjant odwiedził także uczniów ze Szkoły Podstawowej w Miączynie. Tu również uczniowie poznali zasady bezpiecznego zachowania podczas
pobytu w szkole i w czasie drogi do szkoły.

starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło