Anonimowe zgłoszenie o pijanym kierowcy audi - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Anonimowe zgłoszenie o pijanym kierowcy audi

Data publikacji 19.09.2020

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu być może nie doszło do tragedii na drodze z udziałem kompletnie pijanego kierującego audi, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania.

Wczoraj po godzinie 23:00 dyżurny łęczyńskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie. Na trasie od Puchaczowa do Milejowa porusza się pojazd audi, którego kierujący ma wyraźny problem z utrzymaniem prostego toru jazdy i może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani łęczyńscy policjanci.

W miejscowości Ostrówek policjanci zatrzymali do kontroli wskazany w zgłoszeniu samochód. Kierującym audi okazał się 41–letni mieszkaniec Łęcznej. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości, mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że 41-latek nie miał stosownych uprawnień, gdyż zostały mu zatrzymane w 2004 roku. Wkrótce nieodpowiedzialny kierujący za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, dla nas i naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

sierż.szt. Izabela Zięba