Szczęśliwy finał poszukiwań - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 19.09.2020

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 70-latka z gminy Rokitno. W czwartek rano mężczyzna, wyszedł z domu na grzyby, nie wrócił jednak do miejsca zamieszkania. Znaleziony został na terenie sąsiedniej miejscowości w rejonie rzeki Bug. Był wyczerpany. Dzięki właściwej reakcji i współpracy służb mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.

W czwartek przed godziną 17.00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 70-letniego mieszkańca gm. Rokitno. Z przekazanej informacji wynikało, że tego dnia  mężczyzna razem ze swoją żoną pojechał na grzyby. Kobieta wyszła z lasu wcześniej licząc, że mąż za chwilę również wróci do domu. Gdy tak się nie stało zaalarmowała rodzinę.

Gdy mężczyzny nie udało się odnaleźć, bliscy zgłosili jego zaginięcie. Z przekazanych informacji wynikało, że 70-latek cierpi na zaniki pamięci, traci orientację w terenie i wymaga stałej opieki. Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań. Ponieważ istniała realna obawa o zdrowie i życie starszego pana, w janowskim komisariacie ogłoszono alarm. W działaniach uczestniczyli też policjanci Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz terespolskiego komisariatu.

Z uwagi na wiek i stan zdrowia zaginionego liczyła się każda chwila. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. W działaniach wspierali ich funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Bohukałach i Janowie Podlaskim, oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitnie, Olszynie i Janowie Podlaskim. W poszukiwaniach wykorzystywany był również specjalistyczny sprzęt m.in. noktowizor i kamera termowizyjna.

Przed godziną 18.00 pogranicznicy z placówki w Bohukałach odnaleźli zaginionego. Znajdował się w rejonie rzeki Bug na terenie sąsiedniej miejscowości. Był  wyczerpany. Mężczyzna przekazany został wezwanej na miejsce załodze karetki pogotowia.

podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla