Aktualności

Road Safety Days w Lublinie

Data publikacji 18.09.2020

WIZJA ZERO – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych, to główny cel działań ROAD SAFETY DAYS. Akcja odbywa się w dniach 16-22 września 2020r. Ma na celu zwrócenie uwagi wszystkich użytkowników ruchu drogowego i promowanie świadomej i odpowiedzialnej jazdy. Zaangażowane są w nią wszystkie podmioty, które na co dzień zajmują się bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Do wspólnego promowanie bezpieczeństwa z policjantami ruchu drogowego KMP w Lublinie włączyli się: Inspekcja Transportu Drogowego i WORD Lublin.

Akcja „ROAD SAFETY DAYS” to wspólne działania wszystkich podmiotów dbających o bezpieczeństwo na drogach. Działania te, w ubiegłych latach znane jako EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach), mają na celu zwrócenie uwagi na sposób prowadzenia pojazdów oraz dążące do tzw. WIZJI ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL i prowadzą je wszystkie europejskie kraje.

dwie policjantki podczas kontroli drogowej

Akcja wspierana jest między innymi przez Komisję Europejską oraz Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

policjant na ulicy zatrzymuje samochód do kontroli

Do wspólnej walki o bezpieczeństwo na drogach włączyli się wszyscy, którzy na co dzień zajmują się czuwaniem nad bezpieczeństwem: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe oraz samorządy lokalne. Są to podmioty, które zapewniają i unowocześniają infrastrukturę drogową, pilnują porządku, a także udzielają pomocy ofiarom na miejscu zdarzeń drogowych.

kontrola drogowa, policjantki i pracownik WORD Lublin

Do wspólnego promowanie bezpieczeństwa  z policjantami ruchu drogowego KMP w Lublinie włączyli się: Inspekcja Transportu Drogowego i WORD Lublin 

kom.. Andrzej Fijołek

Powrót na górę strony