Aktualności

Wspólna akcja poboru krwi zorganizowana przez policjantów i Polski Czerwony Krzyż

Data publikacji 18.09.2020

Krew, najcenniejszy dar jakim możemy podzielić się z innymi. W tych trudnych dla nas wszystkich czasach policjanci i pracownicy biłgorajskiej komendy oraz mieszkańcy powiatu nie zapominają o innych. Podczas wczorajszej zbiórki krwi zorganizowanej wspólnie przez Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Powiatowej Policji w Biłgoraju oraz Polski Czerwony Krzyż oddział Biłgoraj, udało się zebrać prawie 20 litrów krwi.

Krew to najcenniejszy dar, którego nie można niczym zastąpić. Doskonale wiedzą o tym policjanci i pracownicy biłgorajskiej komendy oraz mieszkańcy naszego powiatu. To osoby o ogromnym sercu, które nigdy nie zawodzą potrzebujących. Wczoraj o godzinie 8:30 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju stanął mobilny punkt poboru krwi i rozpoczęła się zbiórka drogocennego płynu.

Akcja została zainicjowana i zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Powiatowej Policji w Biłgoraju oraz Polski Czerwony Krzyż oddział Biłgoraj. Podczas wczorajszej zbiórki udało się zebrać prawie 20 litrów krwi.

W tych trudnych czasach kiedy mierzymy się z zagrożeniem jakie niesie ze sobą koronawirus nie możemy zapominać o innych. Ciężkie choroby, wypadki drogowe i zdarzenia w wyniku których pilnie potrzebna jest krew nie zniknęły. Pamiętajmy - nasza krew może uratować komuś zdrowie lub życie, a dobro zawsze powraca!

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które oddały krew podczas wczorajszej akcji. Dziękujemy właścicielom baru znajdującego się w budynku komendy.

młodszy aspirant Joanna Klimek

  • Na tle budynku Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju stoi autobus Mobilny punkt poboru krwi
  • Na zdjęciu dwaj mężczyźni oddają krew
  • Mężczyzna oddaje krew