Zatrzymano sprawcę kradzieży z włamaniem - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zatrzymano sprawcę kradzieży z włamaniem

Data publikacji 15.09.2020

Policjanci z Komisariatu Policji w Annopolu zatrzymali wczoraj sprawcę szeregu kradzieży z włamaniem na terenie gminy Annopol (powiat kraśnicki), wskutek których pokrzywdzeni wyliczyli straty na łączną wartość niemal 10 tysięcy złotych. 20 letni mieszkaniec gminy Annopol przyznał się do zarzucanych mu czynów i odpowie za nie przed sądem.

W sierpniu i wrześniu bieżącego roku, na terenie gminy Annopol doszło do dwóch kradzieży z włamaniem do sklepów oraz  samochodu osobowego, podczas których skradziono pieniądze, dokumenty i wyroby akcyzowe. Włamywacz usiłował dokonać trzeciego włamania do sklepu celem kradzieży znajdujących się tam rzeczy, finalnie uszkodził jedynie szyby w drzwiach , ramę okna i mocowanie monitoringu. Wszystkie pokrzywdzone osoby wyliczyły swoje straty na łączną wartość niemal 10 tysięcy złotych. Kraśniccy kryminalni włączyli się w działania mające na celu ustalenie włamywacza.

Współpraca policjantów z Annopola i Kraśnika pozwoliła wytypować prawdopodobnego sprawcę. W związku z tym mundurowi udali się do 20 letniego mieszkańca gminy Annopol dokonując przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń. Podczas tych czynności mężczyzna wskazał miejsce porzucenia szuflady kasy fiskalnej skradzionej z jednego ze sklepów. Funkcjonariusze z Annopola pojechali do pobliskiego kompleksu leśnego ujawniając skradziony element kasy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku, przyznał się do zarzucanych mu czynów, ponadto prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

młodszy aspirant Paweł Cieliczko