Poszukiwany 77-latek szczęśliwie odnaleziony - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Poszukiwany 77-latek szczęśliwie odnaleziony

Data publikacji 15.09.2020

Poszukiwany przez janowskich policjantów 77-letni mieszkaniec gminy Janów Lubelski został odnaleziony. Zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny przyjął w niedzielę po południu dyżurny Policji. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. 77-latek został odnaleziony wczorajszej nocy na terenie kompleksu leśnego, trafił do szpitala.

W niedzielę po południu dyżurny KPP w Janowie Lubelskim przyjął zgłoszenie o zaginięciu 77-letniego mężczyzny. Informacje przekazała żona 77-latka. Z jej relacji wynikało, że około godziny 14.00 mąż wyszedł z domu z zamiarem udania się na grzyby i do chwili obecnej nie powrócił. Istniało realne zagrożenie jego życia. Natychmiast po zgłoszeniu zaginięcia rozpoczęto akcje poszukiwawczą. Policjanci przeczesywali okolice. W poszukiwaniach brali udział policjanci z mobilnego centrum poszukiwań z KGP, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, przewodnicy z psami tropiącymi. W poszukiwaniach wykorzystywany był także helikopter z Komendy Głównej Policji z kamerą termowizyjną oraz policyjny dron.
Do działań przyłączyli się także funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, przedstawiciele nadleśnictwa, przedstawicie Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej Legii Akademickiej z Lublina, żołnierze WOT z Zamościa oraz przewodnicy z psami ze Stowarzyszenia STORAT z Rzeszowa. Mężczyzna został odnaleziony przez psy tropiące w kompleksie leśnym wczorajszej nocy. Trafił do szpitala.