„Ratujemy i uczymy ratować” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

„Ratujemy i uczymy ratować”

Data publikacji 15.09.2020

Bialscy policjanci włączyli się do akcji „Ratujemy i uczymy ratować” zorganizowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną w Sławacinku Starym w ramach obchodzonego 12 września Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. Mundurowi przygotowali stoisko policyjne, uczestniczyli też w inscenizacji przedstawiającej współdziałanie służb podczas zdarzenia drogowego.

12 września obchodzimy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. To dzień, w którym na całym świecie mówi się o tym, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach, kiedy zagrożone jest ludzkie życie. Ochotnicza Straż Pożarna w Sławacinku Starym postanowiła w wyjątkowy sposób uczcić to święto. Przed budynkiem remizy zaparkował ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Do udziału w przedsięwzięciu zaproszone zostały też inne służby. W działania chętnie włączyli się też policjanci bialskiej komendy. Funkcjonariusze przygotowali policyjne stoisko, gdzie obejrzeć można było sprzęt, którym na co dzień posługują się stróże prawa. Policjanci prowadzili też akcję znakowania rowerów.

Mundurowi wzięli również udział w inscenizacji przedstawiającej współdziałanie służb podczas zdarzenia drogowego.

Podczas tego spotkania wszystkie służby promowały ideę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wiedząc jak ważne jest wykształcenie odpowiednich mechanizmów, które sprawdzą się w obliczu nagłej konieczności udzielenia pomocy. Funkcjonariusze przypominali również, że to ona zwiększa szanse osoby poszkodowanej na przeżycie.

podkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla