Zderzenie nastoletnich rowerzystów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zderzenie nastoletnich rowerzystów

Data publikacji 14.09.2020

Z poważnymi obrażeniami ciała trafili do szpitala dwaj 14 letni rowerzyści, którzy zderzyli się, jadąc obok siebie ulicą, w jednej z miejscowości w gminie Baranów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają zasady bezpiecznego korzystania z jednośladów.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu, w gminie Baranów. Jak ustalili policjanci, dwaj czternastolatkowie, jadąc obok siebie ulicą, w pewnym momencie zderzyli się kierownicami. Na skutek tego, obaj upadli na jezdnię, doznając poważnych obrażeń ciała. Karetką pogotowia zostali przetransportowani do szpitala.

Policjanci ruchu drogowego, przypominają, że korzystając z roweru należy zawsze pamiętać o zachowaniu ostrożności i zdrowego rozsądku. Należy także znać obowiązujące przepisy i bezwzględnie się do nich stosować.

Rower, którym się poruszamy, powinien posiadać:

- co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej z przodu,

- co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej z tyłu,

- co najmniej jeden skutecznie działający hamulec, dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

Mundurowi przypominają także, że rowerzystę obowiązuje podczas jazdy zakaz korzystania z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręce.

Niezależnie od wieku, każdy rowerzysta dla własnego bezpieczeństwa, powinien zadbać o to, aby być widocznym dla innych uczestników ruchu. Kamizelka odblaskowa, szelki odblaskowe, opaski, ułatwiają dostrzeżenie rowerzysty przez kierowcę, zwłaszcza w warunkach złej widoczności.

podkomisarz Ewa Rejn-Kozak