Nietrzeźwa 36-latka doprowadziła do kolizji - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Nietrzeźwa 36-latka doprowadziła do kolizji

Data publikacji 14.09.2020

36-latka mając w organizmie prawie promil alkoholu kierowała osobowym BMW. Zmieniając pas ruchu doprowadziła do zderzenia z audi. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Do zderzenia dwóch osobówek doszło w niedzielne przedpołudnie na ulicy Lubelskiej. Wyjaśniając jak doszło do kolizji policjanci z ruchu drogowego ustalili, że kierująca BMW jadąc ulicą Lubelską zjechała na pas do skrętu w lewo, po tym ponownie skręciła w prawo na pas do jazdy na wprost. Nie upewniła się jednak wcześniej, czy może bezpiecznie wrócić na wcześniej zajmowany pas i doprowadziła do zderzenia z jadącą tamtędy kierującą audi. Uczestnikom kolizji nic się nie stało.

Prawdopodobnie powodem pochopnych decyzji podejmowanych na drodze przez kierującą BMW 36-latkę z gminy Zwierzyniec był alkohol. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kobiety prawie promil alkoholu. 48-latka siedząca za kierownicą audi była trzeźwa.

36-latka odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy o trzeźwość za kierownicą. Pijany kierowca stwarza zagrożenie na drodze. Jego pochopne decyzje i nieprzemyślane manewry mogą skończyć się tragicznie nie tylko dla niego, ale również dla pasażerów, których przewozi oraz innych uczestników ruchu. 

starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło