Aktualności

Nielegalne papierosy na posesji w Lublinie

Data publikacji 11.09.2020

Blisko 40 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli wczoraj policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Dodatkowo podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli sprzęt do przygotowywania kontrabandy i 30 kartonów pustych pudełek na papierosy. Do sprawy zatrzymano dwie osoby w wieku 32 i 34 lat, które usłyszą zarzuty. Może im grozić do 3 lat więzienia.

Wczoraj policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie weszli na jedną z posesji na terenie Lublina. Z ustaleń wynikało, że mogą być tam przechowywane nielegalne papierosy.


Podczas przeszukania funkcjonariusze w bagażniku znajdującego się w garażu samochodu odnaleźli 40 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Dodatkowo zabezpieczony został sprzęt do przygotowywania kontrabandy oraz 30 kartonów z pustymi pudełkami na papierosy. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby zabezpieczone papierosy trafiły na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby blisko 50 tysięcy złotych.


Na posesji zatrzymano dwie osoby w wieku 32 i 34 lat. Zatrzymani odpowiedzą za przestępstwa skarbowe, które zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

komisarz Kamil Gołębiowski

  • kontrabanda w samochodzie
  • zabezpieczone puste kartony do produkcji papierosów
  • urządzenia służące do produkcji papierosów
Powrót na górę strony