W malinach znalazł… legwana - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

W malinach znalazł… legwana

Data publikacji 10.09.2020

Nietypowe zgłoszenie otrzymał wczoraj dyżurny opolskiej policji. Mieszkaniec gminy Chodel poinformował tym, że w malinach znalazł olbrzymią, blisko metrową jaszczurkę. Wysłany na miejsce patrol ustalił, że znaleziskiem okazał się legwan, który zaniepokojony narastającym wokół niego zamieszaniem, wspiął się na drzewo. Dzięki pomocy pracowników urzędu gminy policjanci ustalili jego właściciela. Jak się okazało, nie była to pierwsza samotna wyprawa legwana.

Wczoraj po godzinie 13.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim otrzymał telefon od zaniepokojonego mieszkańca gminy Chodel o tym, że chwilę wcześniej w malinach na swojej posesji znalazł olbrzymie egzotyczne zwierzę „typu waran”.

Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że znalezionym zwierzęciem jest legwan, który zaniepokojony narastającym wokół niego zamieszaniem wspiął się na pobliskie drzewo.

Policjanci dzięki pomocy pracowników urzędu gminy Chodel ustalili, że właścicielem zwierzęcia jest jeden z mieszkańców tej gminy i niedługo później metrowy jaszczur znalazł się w swoim domu.

Jak ustalili policjanci, nie było to pierwsze samowolne oddalenie się legwana. O tym, że zwierzę lubuje się w długich, samodzielnych wyprawach świadczy fakt, że został znaleziony aż w sąsiedniej miejscowości.

aspirant sztabowy Edyta Żur

  • legwan na drzewie
  • łeb legwana w liściach
  • legwan na drzewie