Nietrzeźwa opieka - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Nietrzeźwa opieka

Data publikacji 10.09.2020

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała matka, która opiekowała się swoimi dziećmi w wieku 11-miesięcy oraz 3 lat. Nietrzeźwy był również ojciec dzieci. Policję w środku nocy zaalarmowała postronna osoba, która słysząc awanturujących się dorosłych, słyszała płacz dzieci. Nietrzeźwi rodzice trafili do policyjnego aresztu, a ich małoletnie dzieci pod opiekę rodziny zastępczej. Teraz sprawą zajmie się sąd, który zdecyduje o konsekwencjach wobec nietrzeźwych rodziców.

W nocy z wtorku na środę oficer dyżury świdnickiej komendy został zaalarmowany, że w jednym z mieszkań w Świdniku jest awantura i słychać płacz dzieci. Na miejscu interweniujący policjanci zastali 25-letnią kobietę oraz jej 26-letniego konkubenta, a także dwoje małych dzieci w wieku 3,5 roku oraz 11-miesięcy. Partnerzy krzycząc wzajemnie oskarżali się o wywołanie interwencji. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obojga rodziców. Urządzenie wskazało u 25-latki 1,9 promila a u 26-latka 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Oboje trafili do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieją.

O całym zdarzeniu został powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich w Świdniku, który w drodze zarządzenia wydał postanowienie o umieszczeniu dzieci w rodzinie zastępczej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami rodzicom za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Magdalena Szczepanowska