Aktualności

Włamywacz na miejscu zostawił portfel z dokumentami

Data publikacji 04.09.2020

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem, do których doszło na terenie ogródków działkowych w Chełmie. Mężczyzna w pobliżu jednej z altanek zostawił portfel z dokumentami. Okazał się nim 27-latek, który poszukiwany był też do odbycia kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

Kryminalni z KMP w Chełmie zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który pięciokrotnie włamał się do domków na terenie ogródków działkowych w Chełmie. Do zdarzeń tych doszło w ostatnich dniach sierpnia. Na miejscu w pobliżu jednej z altanek znaleziony został portfel z dokumentami, co pomogło w typowaniu sprawcy. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na kwotę ponad 2 tys. zł.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Ustalili też, że mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności w łącznym wymiarze 1,5 roku za przestępstwa przeciwko mieniu i wymiarowi sprawiedliwości.

Wczoraj 27-latkowi zostały przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Został też doprowadzony do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

E.C.

Powrót na górę strony