Policjant zawsze na służbie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Policjant zawsze na służbie

Data publikacji 04.09.2020

W Łęcznej na ul. Rzemieślniczej doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący uszkadzając znak drogowy pozostawił samochód i oddalił się wraz z pasażerem z miejsca zdarzenia. Całe zdarzenie widział policjant z Wydziału Kryminalnego z Łęcznej będący po służbie. Policjant nie wahając się natychmiast ruszył za mężczyznami i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego. Okazało się, że byli nietrzeźwi i nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami.

W środę około godziny 19:30 w Łęcznej na ul. Rzemieślniczej doszło do zdarzenia drogowego. Pojazd marki Audi nagle zjechał na pobocze uszkadzając znak drogowy. Kierujący wraz z pasażerem z uwagi na uszkodzony samochód pozostawili go w miejscu zdarzenia i oddalili się pieszo. Całe zdarzenie widział policjant z Wydziału Kryminalnego z Łęcznej będący po służbie. Policjant nie wahając się natychmiast udał się za mężczyznami i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego, który skierował na miejsce umundurowany patrol.

Mężczyzn zatrzymano kilka ulic dalej. 37-letni mieszkaniec gm. Ludwin i 32-letni mieszkaniec gm. Milejów byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem u obu mężczyzn  wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.

Żaden z mężczyzn nie przyznał się do kierowania pojazdem. Dodatkowo żaden z nich nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

J.K.