Aktualności

Trafił do tymczasowego aresztu za napad z plastikowym pistoletem

Data publikacji 03.09.2020

Lubelscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z III komisariatu ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju. 23-latek napadł na sklep spożywczy z plastikowym pistoletem w ręku. Jego łupem padły chipsy i dwa napoje energetyczne. Mężczyzna okazał się być recydywistą. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zaledwie 3 godziny zajęło kryminalnym z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie i III komisariatu zatrzymanie i ustalenie 23-letniego mieszkańca Lublina, który napadł na jeden ze sklepów spożywczych przy ulicy Kunickiego. Jak wynika z ustaleń w sprawie mężczyzna wszedł do sklepu z przedmiotem przypominającym broń palną, który skierował w kierunku ekspedientki. 23-latek po zastraszeniu kobiety ukradł paczkę chipsów oraz dwa napoje energetyczne o łącznej wartości 15 zł. Sprawca po wyjściu ze sklepu rozdeptał plastikowy pistolet i odjechał na niebieskim rowerze typu składak.

23-latek został wczoraj doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju w recydywie. Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.
W recydywie może mu grozić kara nawet do 18 lat więzienia.

K.G.

Powrót na górę strony