Aktualności

Zatrzymani za pobicie na Starówce

Data publikacji 22.08.2020

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Zamościa w wieku 22 i 34 lat za pobicie 39-latka. Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie Starego Miasta. Jak się okazało, starszy z nich bezpośrednio z policyjnego aresztu trafił do zakładu karnego. Poszukiwany był, bowiem trzema listami gończymi do odbycia wcześniej orzeczonej kary. Wkrótce agresorzy ze swojego postępowania wytłumaczą się przed sądem.

O pobiciu 39-latka dyżurny zamojskiej policji został powiadomiony w nocy z soboty na niedzielę. Zgłaszający powiedział, że przed jednym z lokali na zamojskiej Starówce pobito mężczyznę. W wyniku uderzeń pokrzywdzony doznał obrażeń wymagających hospitalizacji, załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala.

Kryminalni z Zamościa, którzy zajęli się sprawą ustalili, że zajście zaczęło się od kłótni w lokalu. Kiedy pokrzywdzony wyszedł na zewnątrz, został zaatakowany. Najpierw bił go jeden mężczyzna, do którego po chwili dołączył drugi. Po wszystkim obaj uciekli.

Kryminalni ustalili, że pobicia dokonali dwaj mieszkańcy Zamościa w wieku 22 i 34 lat. Młodszy z nich został zatrzymany we wtorek, dzień później 34-latek również trafił do policyjnego aresztu. Podejrzani wczoraj usłyszeli zarzuty pobicia. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

34-latek bezpośrednio z policyjnego aresztu został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe pół roku. Wymiar sprawiedliwości poszukiwał go trzema listami gończymi za wcześniej popełnione przestępstwa między innymi przeciwko mieniu, jak też przeciwko życiu i zdrowiu. Również 22-latek znany jest organom ścigania. Kilka miesięcy temu przedstawiono mu zarzuty za rozbój, a prokurator postanowił zastosować w stosunku do niego policyjny dozór.

 

Powrót na górę strony