Aktualności

Chciał odzyskać kryptowalutę, został oszukany

Data publikacji 20.08.2020

Ponad 30 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Lublina, który na prośbę przestępców zainstalował u siebie na komputerze niebezpieczny program szpiegujący. Miał on pomóc w wypłacie należnej mu kryptowaluty. Jak się okazało zaciągnięto na niego kredyt. Policjanci poszukują sprawców i apelują o rozsądek.

Do lubelskich policjantów zgłosił się mężczyzna. Mieszkaniec Lublina oświadczył, że skontaktowała się z nim osoba podająca się za przedstawiciela jednego z brokerów zajmujących się handlem kryptowalutą.

Nieznajomy oświadczył, że posiada do wypłaty 6 tysięcy dolarów i aby otrzymać te pieniądze konieczne jest sprawdzenie jego wiarygodności kredytowej. W tym celu został poproszony o zainstalowanie na swoim komputerze specjalistycznego oprogramowania. Następnie wspólnie ze sprawcą wypełnili wniosek kredytowy mający potwierdzić zdolność. Po chwili pokrzywdzony stracił na chwilę dostęp do swojego konta, po czym zorientował się, że zaciągnięto kredyt i pieniądze w kwocie 31 tysięcy złotych zostały już przelane na inny rachunek.  

Policjanci poszukują sprawców oraz apelują o ostrożność przy transakcjach internetowych.

Powrót na górę strony