Bezpieczeństwo nad wodą - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Bezpieczeństwo nad wodą

Data publikacji 16.08.2020

Kraśniccy policjanci wraz z innymi służbami ratującymi życie postanowili przypomnieć jakie zagrożenia czyhają na nas, kiedy odpoczywamy nad wodą. Wspólnie nagrali spot, który ma za zadanie uzmysłowić nam wszystkim, jak wiele popularnych zachowań może zakończyć się tragedią.

Jezioro, rzeka, staw, zalew czy też basen-to tam kierujemy się by odpocząć. Jednak jak pokazują policyjne statystyki, nie zawsze w takich miejscach zachowujemy się rozważnie i bezpiecznie. Policjanci z Kraśnika postanowili nagrać spot, który pokazywałby nierozważne zachowania, mogące doprowadzić do tragedii.

Do realizacji spotu włączyły się również inne kraśnickie podmioty: Miejska Ochotnicza Straż Pożarna w Kraśniku oraz portal "Kraśnickie Ratownictwo" wraz z instytucjami miasta Kraśnik oraz służbami ratowniczymi stacjonującymi na terenie obiektów rekreacyjnych.

policjanci, strażacy i ratownicy wodni podzcas akcji ratunkowej

Nagranie ma za zadanie uzmysłowić nam wszystkim, jak wiele popularnych zachowań może zakończyć się tragedią.

policjanci, strażacy i ratownicy wodni podzcas akcji ratunkowej

Niestety wczoraj do takiej sytuacji doszło w miejscowości Rudnik Pierwszy, gmina Kraśnik. Z grupy osób bawiących się na wieczorze kawalerskim dwóch mężczyzn przed północą postanowiło łódką wypłynąć na staw. Gdy łódka się przewróciła trzeci mężczyzna 35-latek stojący na brzegu wskoczył do wody aby przyjść im z pomocą. Niestety utopił się. Jego ciało wydobyli strażacy. Alkohol i przecenianie swoich umiejętności to najczęstsze przyczyny utonięć. 

akcja ratownicza na łodzi

P.C.