Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu „Zostaję w domu – JESTEM BEZPIECZNY”

Data publikacji 08.08.2020

Realizowany przez Komendę Miejską Policji w Zamościu konkurs „Zostaję w domu – JESTEM BEZPIECZNY” został rozstrzygnięty. Uczniowie szkół podstawowych przesyłali realizowane przez siebie filmiki o tematyce zawiązanej z bezpiecznym spędzaniem czasu podczas epidemii. Z ich dzieł powstał spot. W konkursie każdy uczestnik został zwycięzcą. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Organizowany przez Komendę Miejską Policji w Zamościu konkurs „Zostaję w domu – JESTEM BEZPIECZNY” skierowany był do dzieci i młodzieży uczących się w szkołach podstawowych. Zadaniem konkursowym była realizacja krótkiego materiału filmowego, w którym należało pokazać, w jaki sposób, w tych nowych dla nas wszystkich okolicznościach związanych z epidemią, kreatywnie i bezpiecznie spędzać czas, dlaczego warto zostać w domu i jak każdy z nas może chronić się przed zakażeniem. W projekcie uczestnicy mogli także pokazać jak okazywać wsparcie dla służb ratunkowych.

Do komendy wpłynęło kilkanaście filmików. Komisja ostatecznie zdecydowała, że nie wyłoni jednego zwycięzcy, ponieważ wszystkie filmiki były bardzo ciekawe i kreatywne. Ostatecznie zdecydowano, że każdy uczestnik stanie na najwyższym miejscu na podium i będzie zwycięzcą. Z wszystkich filmików, które dzieciaki przesłały do organizatora powstał spot.

W projekcie wzięli udział również policjanci z zamojskiej komendy. Są znani lokalnej społeczności, to ci sami funkcjonariusze, którzy w czerwcu bieżącego roku z płomieni ratowali ludzkie życie. Aspirant Marek Pawlak wyniósł z palącego się mieszkania mężczyznę, natomiast  starszy sierżant Łukasz Świrk, starszy posterunkowy Przemysław Sołoducha oraz sierżant Michał Wojtowicz widząc płomienie natychmiast wyważyli drzwi i wynieśli leżącego na podłodze nieprzytomnego 52-latka. W spocie policjanci przypominają, że Policja czuwa nad bezpieczeństwem, ale od zachowania każdego z nas też dużo zależy, dlatego trzeba być bezpiecznym i odpowiedzialnym. 

Dzięki uprzejmości Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Lublinie każdy uczestnik otrzymał nagrodę – koszulkę z logo konkursu oraz medal. 

Dzieciakom serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowych i bezpiecznych wakacji.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.75 MB)

Powrót na górę strony