Tragiczny piątek na drogach powiatu bialskiego - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Tragiczny piątek na drogach powiatu bialskiego

Data publikacji 01.08.2020

Wczoraj na drogach powiatu bialskiego śmierć poniosły dwie osoby. Najpierw w miejscowości Horbów Kolonia kierująca audi zderzyła się z jadącym z przeciwka tirem. 19-latka zmarła na miejscu zdarzenia. Późnym wieczorem w miejscowości Polatycze kierujący audi na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu. Pomimo reanimacji siedzącego za kółkiem 32-latka nie udało się uratować. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń i apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze.

Do pierwszego wypadku doszło wczoraj około godziny 17:00 na drodze krajowej numer 2 w miejscowości Horbów Kolonia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Audi z nieustalonych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z samochodem ciężarowym. Za kierownicą audi siedziała 19-letnia mieszkanka gminy Tuczna. W wyniku zdarzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Drugim pojazdem kierował 63-letni obywatel Białorusi. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem.

Do kolejnego zdarzenia doszło około godziny 21:30 w miejscowości Polatycze. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi 32-letni mieszkaniec gminy Terespol, na ostrym luku drogi zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Pomimo prowadzonej reanimacji mężczyzna zmarł.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Dostosujmy technikę jazdy do warunków drogowych, nawierzchni i natężenia ruchu. Starajmy się przewidywać zagrożenia i dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

  • rozbite samochody na miejscu wypadku
  • rozbite samochody na miejscu wypadku
  • rozbite samochody na miejscu wypadku
  • rozbite auto
  • rozbite auto
  • rozbite auto